Nawigacja
Szkoła
Strona Główna
Patron
Dyrekcja
Samorząd Uczniowski
Kalendarz szkolny
Pedagog
Biblioteka
Statut
Kontakt
Stara galeria
Dla klasy III
Rekrutacja 2017/2018
Wykaz szkół 2017/2018
Egzamin gimnazjalny
Dla uczniów
Plan lekcji
Dzwonki
Zajęcia pozalekcyjne
Konkursy
Podręczniki
Dekalog ucznia
Napnij mózg
Nasz mózg
Ucz się według praw
Dla rodziców
Duplikat legitymacji
O egzaminach gimnazjalnych
10 przykazań skutecznego wychowania
Jak kochać i wymagać
Jak rozmawiać z nastolatkiem
Doradztwo Zawodowe
Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie
Przewodniki po zawodach
Filmy o zawodach
Profilaktyka
Organizacje i placówki wspomagające
Szkodliwość alkoholu
ZTU-informacje
Projekty
Comenius
POKL - EFS 2010-2012
Trzymaj formę
Z życia szkoły
Filmoteka
BIP
POKL - EFS 2010-2012O projekcie...Projekt "Myślę, tworzę, rozwiązuję - swoje szanse wyrównuję", dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 9.1.2, realizowany jest przez Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Częstochowie w okresie od 01.09.2010 roku do 31.08.2012 roku.

Zaplanowano zorganizowanie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, ukierunkowanych na rozwój kompetencji kluczowych ze szczególnym uwzględnieniem ICT, elementów prawa i administracji, przedsiębiorczości, umiejętności uczenia się, kompetencji społecznych i obywatelskich, nauk przyrodniczo-matematycznych. Przewiduje się również wsparcie i opiekę pedagogiczno-psychologiczną.

Celem ogólnym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych, wszechstronny rozwój, zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych poprzez rozwijanie umiejętności specjalistycznych oraz kształcenie kompetencji kluczowych w zakresie korelacji międzyprzedmiotowej, wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce.

Projekt skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich. Taki dobór uczestników projektu został stworzony z myślą o skutecznym przygotowaniu uczniów do zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego. Udział w projekcie jest dobrowolny i zakłada równy dostęp do zawartej w nim różnorodnej oferty edukacyjnej.Promocja projektuW ramach promocji projektu podjęto szereg działań. Skierowane były one do uczestników projektu, ich rodziców, władz miasta i województwa i innych osób zainteresowanych realizacją projektów finansowanych ze środków unijnych. Zorganizowano trzy spotkania informacyjno-promocyjno-podsumowujące, rozprowadzono materiały promocyjne wśród uczestników projektu i spotkań, oznaczono siedzibę beneficjenta oraz zakupione środki dydaktyczne tablicami z logo projektu, przeprowadzono kampanię promocyjną w radiu i prasie lokalnej, prowadzono papierową kronikę projektu.
Zakończenie I roku zajęć w projekcie / Spotkanie informacyjno-promocyjne w 2011 roku / Spotkanie informacyjno-promocyjne w 2012 roku / Materiały promocyjne / Promocja prasowa / Promocja radiowa

Spotkanie w Częstochowie w dniach 24-28.09.2012 r.

W ramach projektu w ciągu dwóch lat zrealizowano następujące formy wsparcia:


Ewaluacja

Ewaluacja I roku projektu

Ewaluacja II roku projektu
Pon Wt Śr Czw Pi So Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZarejestruj się

Zapomniałem hasła
Bannery